İşte Avrupa Ligi play off turundaki rakiplerimiz!

UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele eden Türk takımlarının, 3. eleme turunu geçmeleri halinde play-off turundaki muhtemel rakipleri belli oldu.

SPOR 18.09.2020, 16:10
İşte Avrupa Ligi play off turundaki rakiplerimiz!

UEFA Avrupa Ligi'nde 3'üncü ön Eleme Turu’nda mücadele edecek GalatasarayBeşiktaş ve Aytemiz Alanyaspor'un rakiplerini elemeleri halinde play off turunda karşılaşacakları muhtemel rakipleri belli oldu.

24 Eylül'de sahasında Rio Ave'yi konuk edecek olan Beşiktaş, Portekiz temsilcisini elemesi halinde play-off turunda Milan - Bodo Glimt maçının galibi ile karşı karşıya gelecek.

24 Eylül'de sahasında Hajduk Split ile oynayacak olan Galatasaray ise Williem II - Rangers karşılaşmasında turu geçen ekiple eşleşecek.

Perşembe günü Rosenborg deplasmanına gidecek olan Alanyaspor da turu geçmesi halinde Mura - PSV Eindhoven eşleşmesinin kazananı ile play-off turunda karşılaşacak.

Beşiktaş ve Alanyaspor, turu geçerlerse iç sahada, Galatasaray ise deplasmanda oynayacak.

Tek maç eleme usulüne göre oynanacak play-off turu müsabakaları, 1 Ekim Perşembe günü yapılacak. Turu geçen taraf UEFA Avrupa Ligi gruplarına katılacak.

1 Ekim'de oynanacak olan play-off turu eşleşmeleri şu şekilde:

Hapoel Beer-Sheva (ISR) - Motherwell (SCO) / Viktoria Plzen (CZE) - Sonderjyske (DEN)
Rosenborg (NOR) - Alanyaspor (Türkiye) / Mura (SVN) - PSV Eindhoven (NED)
St. Gallen (SUI) - AEK Athens (YUN) / Wolfsburg (GER) - Desna Chernihiv (UKR)
Basel (SUI) - Anorthosis (Güney Kıbrıs) / CSKA - Sofia (BUL)-B36 (FRO)
Sporting CP (POR) - Aberdeen (SCO) / LASK (AUT) - Dunajska Streda (SVK)
Charleroi (BEL) - Partizan (SRB) / Apollon Limassol (Güney Kıbrıs) - Lech (POL)
Beşiktaş (Türkiye) - Rio Ave (POR) / AC Milan (ITA) - Bodo/Glimt (NOR)
Kopenhang (DEN) - Piast Gliwice (POL) / Rijeka (CRO)-Kolos Kovalivka (UKR)
Malmö (SWE) - Lokomotiva Zagreb (CRO) / Granada (ESP) - Locomotive Tbilisi (GEO)
Shkendija (MKD) - Tottenham (ENG) / Rostov (RUS) - Maccabi Haifa (ISR)
FCSB (ROU) - Slovan Liberec (CZE) / APOEL (Güney Kıbrıs) - Zrinjski (BIH)
Standard Liege (BEL) - Vojvodina (SRB) / Fehervar (HUN) - Reims (FRA)
Willem II (NED) - Rangers (SCO) / Galatasaray (Türkiye) - Hajduk Split (CRO)

Yorumlar (0)
19°
açık
Namaz Vakti 23 Ekim 2020
İmsak 05:20
Güneş 06:40
Öğle 12:22
İkindi 15:24
Akşam 17:53
Yatsı 19:09
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 5 13
2. Fenerbahçe 5 11
3. Karagümrük 5 8
4. Antalyaspor 5 8
5. Erzurumspor 4 7
6. Galatasaray 5 7
7. Sivasspor 4 7
8. Kasımpaşa 5 7
9. Hatayspor 4 7
10. Göztepe 5 6
11. Konyaspor 4 6
12. Kayserispor 5 6
13. Çaykur Rizespor 5 5
14. Trabzonspor 5 5
15. Malatyaspor 5 5
16. Denizlispor 5 5
17. Gaziantep FK 5 4
18. Beşiktaş 4 4
19. Gençlerbirliği 4 4
20. Başakşehir 5 4
21. Ankaragücü 4 1
Takımlar O P
1. İstanbulspor 5 12
2. Tuzlaspor 5 11
3. Altay 5 10
4. Ankara Keçiörengücü 5 10
5. Adanaspor 5 9
6. Altınordu 5 9
7. Adana Demirspor 5 8
8. Samsunspor 5 8
9. Giresunspor 5 8
10. Bursaspor 5 7
11. Balıkesirspor 5 6
12. Akhisar Bld.Spor 5 5
13. Bandırmaspor 5 5
14. Ümraniye 5 4
15. Ankaraspor 5 4
16. Eskişehirspor 5 3
17. Menemen Belediyespor 5 2
18. Boluspor 5 1
Takımlar O P
1. Everton 5 13
2. Aston Villa 4 12
3. Liverpool 5 10
4. Leicester City 5 9
5. Arsenal 5 9
6. Wolverhampton 5 9
7. Tottenham 5 8
8. Chelsea 5 8
9. West Ham 5 7
10. Leeds United 5 7
11. Man City 4 7
12. Southampton 5 7
13. Newcastle 5 7
14. Crystal Palace 5 7
15. M. United 4 6
16. Brighton 5 4
17. West Bromwich 5 2
18. Burnley 4 1
19. Sheffield United 5 1
20. Fulham 5 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 6 11
2. Villarreal 6 11
3. Real Madrid 5 10
4. Getafe 5 10
5. Cádiz 6 10
6. Granada 5 10
7. Real Betis 6 9
8. Atletico Madrid 4 8
9. Barcelona 4 7
10. Sevilla 4 7
11. Osasuna 5 7
12. Elche 4 7
13. Valencia 6 7
14. Athletic Bilbao 5 6
15. Eibar 6 5
16. Huesca 6 5
17. Celta de Vigo 6 5
18. Deportivo Alaves 6 4
19. Real Valladolid 6 3
20. Levante 5 3