Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) farklı ülkelerdeki üniversitelerle ikili anlaşmalar imzalayarak uluslararası ilişkilerini güçlendirmeye devam ediyor.

Türk Üniversiteler Birliği'nin (TÜRKÜNİB) 7. Genel Kurul Toplantısı için Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan KSÜ heyeti, Azerbaycan’ın en köklü ve en büyük üniversitesi olan Bakü Devlet Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı.

Saffsaasfsafasffasasf

Bakü Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Elçin Babayev ve KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım’ın imzaladığı protokolün imza töreni Bakü Devlet Üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Protokolün imza töreninde KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Doğan ve Bakü Devlet Üniversitesi yöneticileri, akademisyenler ve basın mensupları da yer aldı.

Kahramanmaraş'ta Jandarma Teşkilatının 185. Yılı Kutlandı Kahramanmaraş'ta Jandarma Teşkilatının 185. Yılı Kutlandı

Shghshsdsh

Protokol, Bakü Devlet Üniversitesi ve KSÜ arasında öğrenci değişim programlarını ve bilimsel projelerde ortak çalışmaları ve tarihi ve kültürel ilişkilerin canlılığının devam ettirilmesini içeriyor.

Protokolün imzalanmasının ardından Rektör Babayev, KSÜ heyetine Bakü Devlet Üniversitesinin kuruluşundan günümüze tarihi gelişimini, araştırma merkezlerini ve laboratuvarları gezdirerek yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Shdhsshshd

Kaynak: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi