Arkadaşlarının ‘intihar etti’ sözleri sonrası yapılan soruşturmada 17 yaşındaki Arda Bağuç'un cinayete kurban gittiği belirlendi, 2 şüpheli gözaltına alındı.

Dün gece Antalya'nın Döşemealtı ilçesi, Yeşilbayır Mahallesi Adnan Menderes Caddesi üzerinde bir oto yıkamadaki konteynerde 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ateşli silah yaralanması olayının ihbarıyla Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri de harekete geçti.

İntihar ettiğini söylediler

Konteynerde 17 yaşındaki Arda Bağuç’un baş kısmından tabanca ile ateş edilerek öldürüldüğünü belirleyen ekipler, çalışmalarını genişletti. Olay anında yan konteynerde bulunan S.B.D. (26) ile E.K.K.’nin (19) Bağuç’un intihar ettiği şeklinde çelişkili bilgiler vermesi üzerine ekipler soruşturmayı derinleştirdi. Olay yerinde yapılan incelemelerde; konteyner içinde tabanca ve fişek ile tavanda bir delik olduğu belirlendi.

Gözaltına alınarak Cinayet Büro Amirliğine götürülen ikiliden Enes Emre K.'nin ifadesinde, Sercan Baki D.'nin Bağuç'a tabancayla ateş ettiğini söylediği öğrenildi.

Enes Emre K.'nin

Sercan akşam alkol aldığımız esnada kız arkadaşıyla konuşuyordu. Elinde tabanca vardı. Bizimle çok fazla iş yapacağını, bizim onun aslanları olduğumuzu dile getirdi. Bir anda ne olduğunu anlamadım ve başına doğrulttuğu tabanca ateş aldı.

dediği belirtildi.

Balkondan düşen’ Ece'nin ölümünde cinayet şüphesi Balkondan düşen’ Ece'nin ölümünde cinayet şüphesi

Sercan Baki D. ise suçlamaları kabul etmedi. Sercan Baki D.'nin 7 ayrı suçtan, Enes Emre K.'nin ise kasten yaralama suçundan kaydı olduğu belirlendi.

2 kişi gözaltında

Arda Bağuç’un, yaklaşık 2 hafta önce Adana’dan Antalya’ya oto yıkamada çalışmak üzere geldiği, olayın gerçekleştiği konteynerde kaldığı, aynı iş yerinde S.B.D. ve E.E.K. ile birlikte çalıştıkları öğrenildi. Suç kayıtları bulunan 2 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Kaynak: TRT HABER