Prof. Dr. Vahit Kirişci: Belediye Başkan Adaylarımıza Başarılar Diliyorum Prof. Dr. Vahit Kirişci: Belediye Başkan Adaylarımıza Başarılar Diliyorum

Kahramanmaraş Necip Fazıl kadın Doğum hastanesinde Doç. Dr. Adnan yener yönetiminde yaklaşık 5 yıldır Türkiye’de hiçbir yerde yapılmayan, anne adayı birçok kadının  isteyip de yaptıramadığı, dünyada ise sadece birkaç merkezde gerçekleştirilen, aynı seansta, Sezeryan ameliyatıyla birlikte, tüplerin bağlanma ameliyatı ,liposakşın ve  tam karın germe ameliyatları başarıyla  yapılmakta.

Gerçekleştirilen Sezeryan ameliyatıyla ilgili Aksu Habere özel açıklamalarda bulunan DOÇ. DR. Adnan Yener, ameliyat için gerekli kriterleri şöyle açıkladı: “Eğer hastanın başka bir çocuk istemi yoksa yani mevcut gebeliği son gebeliği ise hastanın doğumu sezeryanla gerçekleştirildikten sonra hemen tüpleri bağlanıyor, daha sonra fazla olan yağları liposakşın işlemiyle aspire ediliyor ve sonra da karın bölgesindeki sarkmış ve deforme olmuş olan dokular tam karın germe ameliyatıyla çıkarılıyor. Hastalar bu işlemlerden sonra daha düzgün bir fiziki görünüme sahip oluyorlar.”

Kaynak: Ayşe Asır