Büyükşehir Meclisi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı Büyükşehir Meclisi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

İçişleri Bakanı Ali YerlikayaKahramanmaraş'ta,18 bin 296 deprem konutu, 1849 köy evi olmak üzere toplam 20 bin 145 konutun yapımının tamamlandığını ve hak sahiplerinin yeni yuvalarına kavuştuğunu bildirdi.

Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş; bileği bükülmeyen, sırtı yere gelmeyen kahramanlar yurdudur. 6 Şubat depremleri sonrasında Edeler Diyarı’nda da “Tek yürek, tek bilek” olduk. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Asrın Felaketini hamd olsun Asrın Dayanışmasına dönüştürdük ve dünyanın en büyük konut seferberliğini başlattık. 6 Şubat depremlerinde 7 bin 490 bina yıkılmıştı. Ancak, “Umudumuz acımızdan büyük olmalıydı ve öyle de oldu.” 45 bin 809 kalıcı deprem konutunun yapımının gerçekleşeceği Kahramanmaraş’ta, 20 bin 145 konutun yapımı tamamlandı ve hak sahiplerimiz yeni yuvalarına kavuştu. Diğer konutların yapımı da büyük bir hızla devam ediyor. Biz durmayacağız, duraksamayacağız. Son anahtar teslim edilinceye kadar, gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. İfadelerini kaydetti.

Kaynak: Taha Hayri Bağbudar