İstanbul'un Arnavutköy ilçesine bağlı Karlıbayır Mahallesi’nde polis ekipleri, hafif ticari araçta bir çocuğun sürücülük yaptığını fark etti.

Ekipler aracın plakasını anons ederek durmasını istedi.

Elon Musk: Gelecek Yıl Teknofest'e Bizzat Katılmayı Dört Gözle Bekliyorum Elon Musk: Gelecek Yıl Teknofest'e Bizzat Katılmayı Dört Gözle Bekliyorum

16 yaşında olduğu öğrenilen çocuk sürücü, panik yaparak kaçmaya başladı.

Çayırlık alana uçtu

Sokak aralarında kilometrelerce süren kovalamaca sonucunda çocuk sürücü, Ünsiyet Sokak’ta direksiyon hakimiyetini kaybederek önce seyir halindeki 34 JU 8059 plakalı hafif ticari araca çaparak çayırlık alana uçtu.

Kazada iki sürücü de yaralanmazken, o esnada sokakta kimsenin olmaması faciayı da önledi.

Polisler tarafından işlem yapıldı

Ehliyetsiz sürücü ve araç sahibi hakkında polis ekipleri tarafından işlem yapılırken kazaya karışan araçlar çekici yardımı ile otoparklara çekildi.

İstanbul'da çocuk sürücü polisin dur ihtarına uymadı: Kaçarken çayırlık alana uçtuİstanbul'da çocuk sürücü polisin dur ihtarına uymadı
"Çocuğun yaşı tutmadığı için ehliyeti yokmuş"

Kazayı gören Turgut Yaşar yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

Sürücü polisten kaçıyordu, hızlı bir şekilde geliyordu. Buradan gelen başka bir arabaya önünden vurarak sürükledi. Çocuğun yaşı tutmadığı için ehliyeti yokmuş bu nedenle kaçıyormuş. Biz burada çalışıyorduk gördük o esnada sokakta birileri yoktu polis aracı kovalıyordu. Yaralanan yoktu ama çocuk çok korkmuştu, babası gelince o gitti. Normalde kullanmaması lazım, polis 'dur' deyince korkmuş.