İstanbul'da dün saat 01.30 sıralarında Şişli Bomonti’de iki arkadaş, lüks bir rezidansın önünde karşılaştığı bir grup tarafından darbedildi.

Olaydan bir hafta sonra aynı rezidansın önüne gelen iki arkadaş, kendisini darbeden şahısların rezidanstaki kafeteryada olduğunu gördü.

Hemen içeriye giren iki arkadaş, kendisini döven şahıslara saldırmaya başladı.

Saldırdıkları şahıslar silahla karşılık verince ortalık karıştı
Ancak şahısların silahla karşılık vermesi üzerine ortalık bir anda karıştı. Defalarca ateş açan saldırganlar, kafeteryaya baskına gelen iki kişiyi vücudunun çeşitli yerlerinden ağır şekilde yaraladı.

Neye uğradığını şaşıran müşteriler ise adeta kaçacak delik aradı. İçlerinden biri ise sürünerek masanın altına saklandı. Olayın arından baskına gelen iki arkadaş ve saldırganlar ise kaçtı. Dehşet anları ise güvenlik kameralarına anbean yansıdı.

Kafeteryada kurşun yağmuruna tutuldular
Olan diğer müşterilere oldu
Olayın ardından ihbar üzerine kafeteryaya sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralı iki kişiyi yaptıkları ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Mevcut Bakanlarla Son Kez Toplandı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Mevcut Bakanlarla Son Kez Toplandı

Olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, kafeteryadan kaçarak rezidanstaki odalarına saklanan iki saldırganı kısa sürede yakaladı.

İstanbul'da film sahnesi gibi görüntüler: Kurşun yağmuruna tutuldularKafeteryada kurşun yağmuruna tutuldular
Yakalandılar
Yapılan aramada ise olayda kullanılan tabanca ve pompalı tüfek ele geçirildi.

Gözaltına alınan iki saldırgan, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.