İstanbul Sultangazi'de dehşet verici bir olay yaşandı.

10. sınıf öğrencisi M.N.K. isimli kız, okul kitaplarını almak için evden çıkarak bir arkadaşıyla buluştu.

istanbulda-genc-kiza-korkunc-saldiri-kaldirim-tasiyla-dislerin_d7c7c181__w1200xh1600

Bir grup erkekten sözlü taciz

Okulun yanındaki bir parkta oturan genç kız ve arkadaşı, yanlarına gelen bir grup erkeğin sözlü tacizine maruz kaldı.

Ç.İ. isimli genç ise genç kızları rahatsız eden grubu uyarıp tepki gösterdi. Bunun üzerine grup ile genç arasında önce tartışma, ardından kavga çıktı. Ç.İ. darbedildi.

Bir süre sonra kız arkadaşlarını da yanına alan genç bölgeden hızla ayrıldı. Ancak peşlerini bırakmayan grup, çağırdıkları arkadaşlarıyla birlikte takip ettikleri gençlerin bir kez daha önlerini kesti.

Kaldırım taşı kafasına geldi, baygınlık geçirdi

Burada yeniden başlayan tartışmada Ç.İ. bir kez daha darbedildi. Bunun üzerine arkadaşını korumak isteyen M.N.K. araya girerek tarafları ayırmaya çalıştı.

O esnada gruptan birinin fırlattığı kaldırım taşı M.N.K.'nin yüzüne geldi. Kanlar içinde yere yığılan genç kız olay yerinde baygınlık geçirirken, bir süre sonra olay yerine gelen bir otomobil ile hastaneye kaldırıldı.

Genç kızın yüzüne dikiş atıldığı ve 5 dişinin de kırıldığı öğrenildi. Arbede esnasında Ç.İ.'nin de kesilen kulağına dikiş atıldığı öğrenildi.

istanbulda-genc-kiza-korkunc-saldiri-kaldirim-tasiyla-dislerin_d7c25398__w1200xh675


"Çocuğumuz okula gönderemeyeceğiz, kitap aldıramayacağız"

Yaşanan olayı anlatan anne Sevil K. şu cümleleri kullandı;

Saat 14.30 civarı okula kitap almaya gönderdim. Arkadaşıyla buluştular. Oradan okuldan kitap alıyorlar. Okulun karşısındaki parkta oturuyorlar birkaç dakika. Oradan geçen birkaç kişi çocukları rahatsız ediyor. Yanlarına oturuyorlar, bunlar da istemiyorlar. Oradan geçen bir kardeşimiz sağ olsun 'Kızları niye rahatsız ediyorsunuz?' diyerek tepki gösteriyor. Bu toparlanan birkaç kişi, o çocuğu önce darbediyorlar, sonra o çocuğu bırakıp bizim kızlara sataşıyorlar. Kızlar koşarken de artık o arbedede nasıl oluyorsa çocuğun biri eline inşaat taşı alıyor. Direkt kızımın yüzüne atıyor. Gördüğünüz gibi de kızımın yüzü bu halde. 5 dikiş burnunda, dişleri kırık, 5 tane diş yok yani. Daha bu çocuk 15 yaşında. Çocuğumuzu okula da gönderemeyeceğiz, kitap da aldıramayacağız. Kızım arkadaşını darbederlerken çocuğun kulağını bir kesici aletle kesiyorlar. Kulak hastanede dikiliyor. Çocuğun kulağı şimdi bandajlı şekilde. Biz de hani tamponu çıkardık ki çocuğum nefes alsın diye. Hani bu çocuklar niye rahatsız ediliyor, niye darbediliyor. Taş geliyor. Allah'tan ki gözüne, beynine bir şey olmadı. Hani dikişlerle kurtulduk ama başka çocuklara olmaz inşallah.

"Hepsinden şikayetçiyiz"

Baba Mehmet K. ise, "Saat 15.30 civarında telefon çalıyor. Arayanlar kızımın rahatsızlandığını, araba çarptı gibi bir şey söyledi. Meğer yani çocuğumu yaralayan şahsın babasıymış. Almış apar topar olayı örtbas etmek için hastaneye götürmüş. Biz olaya sonradan dahil olduk. Yani tabii hepsinden şikayetçiyiz. Gereğinin yapılmasını istiyoruz. Kızımın arkadaşı da tehditle falan kulağı kesildiği, darbedildiği halde şikayetçi olmadı, onu da korkutmuşlar artık sindirmişler" dedi.

İstanbul'da genç kıza korkunç saldırı! Kaldırım taşıyla dişlerini kırdılar...Sultangazi'de kaldırım taşıyla saldırılan genç kız
"Kulağım yarıldı, dikiş atıldı"

istanbulda-genc-kiza-korkunc-saldiri-kaldirim-tasiyla-dislerin_d7c5d539__w1200xh675

Arbede sırasında kulağı kesilen Ç.İ. şöyle devam etti;

Kızlar yukarıda otururken okulun orada ben sonradan aralarına katıldım. O sırada etraflarındaki çocuklar bunları rahatsız ediyordu. Ben oradayken de rahatsız etmeye devam ettiler. Ben yerimizi değiştirmek istediğimizi söyledim. Daha sonra orada çocuklardan biri beni darbetti. Ondan sonra biz oradan tekrar yerimizi değiştirdik. Kaçtık buraya geldik ama peşimizden geldiler. Tam burada daha kalabalık bir grupla tekrardan bir arbede yaşandı, burada darbedildik. O arada gelen bir taş da arkadaşımın yüzüne geldi. Durum kötü, tam bu alanda bayıldı kendisi. Benim de burada tam kulağım yarıldı, bu şekilde dikiş atıldı.

Editör: Tuğrulhan BAYRAKTAR