Formula 1'in şampiyon pilotu Lewis Hamilton, Gazze'de yaşanan soykırıma karşı sessiz kalmıyor.

Helikopter kazasında ölen Cumhurbaşkanı Reisi için Tahran'da matem töreni düzenlendi Helikopter kazasında ölen Cumhurbaşkanı Reisi için Tahran'da matem töreni düzenlendi

Daha önce birçok kez ateşkes çağrısı yapan Britanyalı pilot, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla "Çocuk kayıpları devam ediyor." başlıklı bir video paylaştı.

Altına da bir yorumda bulunan başarılı pilot, "Bu olanlar artık sona ermeli." diyerek bir kez daha barış çağrısında bulundu.

6628c7a7df3a9874
Ramazan ayına dikkat çekmişti

39 yaşındaki Mercedes pilotu, geçtiğimiz aylarda 36 milyon takipçisi bulunan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ramazan ayına dikkat çekerek şunları söylemişti:

Bu kutsal zamanı tehlike, kayıp ve kalp kırıklığıyla geçiren Filistin'deki tüm insanlara sevgi ve desteğimi gönderiyorum. Bölgedeki pek çok kişi için kutsal olan bu ayda, ailelerin bir arada olabilmesi, sürekli yıkım ve şiddet tehdidinden kurtulabilmesi için kalıcı bir ateşkes ve rehinelerin iadesi çağrısında bulunmaya devam etmeliyiz. Hemen şimdi ateşkes.

Hamilton'un bu çağrıları sosyal medyadaki hayranları tarafından büyük beğeni alıyor...

6628c683d6703961__w1200xh1919
Akıllara Ronaldo geldi

Öte yandan Britanyalı pilotun bu çağrısı sonrası akıllara Cristiano Ronaldo geldi... EURO 2020'de kolayı iterek, Yahudi lobisine darbe vuran Portekizli futbolcu, sık sık Filistin'e yaptığı yardımlarla da gündem olmuştu.

Yıldız futbolcu, performansı düşmemesine rağmen bir şekilde Avrupa futbolundan uzaklaştırılarak Suudi Arabistan'ın yolunu tutmuştu.

Bazı kullanıcılar, Hamilton'un da son dönemdeki düşüşünü Filistin'e yaptığı destek çağrılarına bağlıyor.

6628c78aa25d7423__w1200xh675

Kaynak: Haber Merkezi