Kahramanmaraş’ta Yıkım Oranı Yüzde 95 Seviyesine Ulaştı Kahramanmaraş’ta Yıkım Oranı Yüzde 95 Seviyesine Ulaştı

Eğitime Katkı Sağlamak Ve Öğrencilere Destek Olmak İçin Faaliyetlerini Artırarak Sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Birliğiyle Şehir Genelinde 8 Ve 12. Sınıf Öğrencilerine Yönelik Deneme Sınavı Düzenledi.
11 İlçede 491 Okulda Eş Zamanlı Olarak Yapılan Liselere Geçiş Sınavı (Lgs) Ve Temel Yeterlilik Testi’ne (Tyt) Toplam 37 Bin 78 Öğrenci Katılım Sağladı.
Deneme Sınavı Öncesi Onikişubat Nuri Pakdil Ortaokulunda İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman Ve Büyükşehir Belediyesi Kültür Spor Ve Turizm Dairesi Başkanı Duran Doğan Basın Mensuplarına Değerlendirmelerde Bulundu.
Sınav Öncesi Kendini Test Etme Ve Stres Atma Noktasında Düzenlenen Deneme Sınavlarının Çok Önemli Olduğunu Belirten Öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi Ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Teşekkür Etti.
Deneme Sınavı Öncesi Gerçekleştirilen Basın Açıklamasında Konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, “Öğrencilerimiz Sınav Öncesi Eksiklerini Görme Fırsatı Bulacak” Diyerek Sözlerini Şöyle Devam Ettirdi:
 “Öğrencilerimizi Akademik Anlamda Hayata Hazırlamak İçin Büyükşehir Belediyesi İş Birliğiyle Okullarımızda Deneme Sınavları Yapıyoruz. Bu Yıl Da 8 Ve 12. Sınıf Öğrencilerimize Yönelik Deneme Sınavlarımız Devam Ediyor. Bugün İlimiz Genelinde 322 Okulumuzda 21 Bin 681 Öğrencimizin Katılımıyla Lgs, 169 Lisemizde 15 Bin 397 Öğrencimizin Katılımıyla Tyt Deneme Sınavı Düzenliyoruz. Sorularımızın Tamamı Kahramanmaraş Ölçme Değerlendirme Merkezimizde Alanında Uzman Öğretmenlerimiz Tarafından Hazırlanmış Olup Ösym Standartlarındadır. Sınavın Ardından Öğrencilerimizin Hangi Ünite Ve Kazanımlarda Öğrenme Eksiği Olduğuna Dair Ayrıntılı Dönütler İçeren Sınav Sonuç Karneleri Düzenleyeceğiz. Bu Karneler Neticesinde Öğrencilerimiz Eksiklerini Görme Ve Kapatma Fırsatı Bulacak. Sınava Giren Tüm Öğrencilerimize Başarılar Diliyor, Destekleri İçin Tüm Öğretmenlerimize Ve Büyükşehir Belediyesine Teşekkür Ediyoruz” Dedi.
Büyükşehir Belediyesinin Daima Öğrencilerin Yanında Olduğunu Belirten Kültür Spor Ve Turizm Dairesi Başkanı Duran Doğan, Şu İfadeleri Kullandı:
 “Büyükşehir Belediyesi Olarak Özellikle Öğrencilerimize Yönelik Projelerde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz İle Büyük Bir Koordinasyon İçerisindeyiz. İmkânlarımız Ölçüsünde Eğitime Destek Veriyor, Öğrencilerimizin Yanında Oluyoruz. 6 Şubat Depremlerinin Ardından Eğitimde Meydana Gelen Eksiği Kapatarak Öğrencilerimizin Diğer Şehirlerdeki Öğrencilerden Geri Kalmaması İçin Faaliyetlerimizi Sürdürüyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fırat Görgel’in Başarıyı Ödüllendirmeye Yönelik Projeleri Var. Büyükşehir Belediyesi Olarak Öğrencilerimizle İlişkilerimizi Hep Güçlü Tutacağız. Bugün Deneme Sınavına Giren Tüm Öğrencilerimize Başarılar Diliyor, Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ediyoruz” Dedi.

Kaynak: Hacı Mehmet Akkurt