Toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, Dulkadiroğlu Kaymakamı Dr. Fatih Çelikkaya, Onikişubat Kaymakamı Salih Çiğdem, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Mehmet Akpınar, Onikişubat Belediye Başkan Vekili Ramazan Kibar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Ahmet Şahin, Afet ve Acil Durum Müdürü Tayfun Temur, İl Sağlık Müdürü Dr. Vehbi Şirikçi ve Belediye yetkilileri katıldı.

Kahramanmaraş’ta feci kaza: 3 ağır 5 yaralı Kahramanmaraş’ta feci kaza: 3 ağır 5 yaralı

Kahramanmaraş’ta deprem sonrası yeni şehir planlamasının ele alındığı toplantıda, yürütülen sağlık hizmetleri, sağlık yatırımları, afet konutları ve yerinde dönüşüm çalışmalarında gelinen son durum, rezerv alanlara yönelik çalışmalar, Konteyner Kentlerin durumu ve şehrin yeniden ayağa kaldırılması için yapılan devlet yatırımları ile koordinasyonu gerektiren hususlar değerlendirildi.

4353534Sddds

Belediye Başkanlarımız ve ilgili kamu kurum amirleri ile deprem sonrası Kahramanmaraş’ta yürütülen çalışmaları ve iyileştirilmesi gereken alanları istişare eden Valimiz Mükerrem Ünlüer, Kahramanmaraş’ı daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek ve planlı çalışmalar yürütmek için tüm paydaşlarla koordinasyon içerisinde çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Kaynak: Haber Merkezi