Dulkadiroğlu ilçesindeki bir ilkokulda taciz iddialarıyla ilgili Kahramanmaraş Valiliği bir duyuru yayımladı.

Kahramanmaraş Valiliğinin yaptığı duyuruda;

Dulkadiroğlu İlkokulunda Muhteşem Program! Dulkadiroğlu İlkokulunda Muhteşem Program!

Bazı basın-yayın organları ve sosyal medya hesapları üzerinden kamuoyuna yansıyan Dulkadiroğlu ilçemizdeki bir ilkokulda taciz iddialarıyla ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Bahse konu iddialarla ilgili Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Müfettişleri Başkanlığınca idari soruşturma yapılmış, ayrıca daha kapsamlı bir inceleme/soruşturma yapılması için Millî Eğitim Bakanlığından müfettiş talebinde bulunulmuştur.

Soruşturmanın selameti için şikayetçi öğretmen A.M. talebi doğrultusunda başka bir okulda geçici görevlendirilmiş, Okul Müdürü N.S. ile aynı okul müdür yardımcısı N.Y. ve yine aynı okul öğretmeni Ö.A. soruşturma sürecinde Valiliğimizce, 657 sayılı Kanunun 137. Maddesi kapsamında görevden uzaklaştırılmıştır.

İddialarla ilgili adli ve idari işlemler Valiliğimiz tarafından titizlikle takip edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Detaylar aksutvhaber.net'de!

#Türkiye #Kahramanmaraş #Onikişubat #Dulkadiroğlu #Elbistan #Afşin #Göksun #Türkoğlu #Çağlayancerit #Andırın #Pazarcık #Ekinözü #Nurhak #Kahramanmaraşsondakika #aksutv #aksutvdijital #aksutvhaber #gündem #kahramanmaraşsondakika

Son dakika haberleri ve sosyal videolardan haberdar olmak için sayfamızı takip etmeyi unutmayın lütfen!
 

Kaynak: Haber Merkezi