MGK yarın Beştepe'de toplanacak MGK yarın Beştepe'de toplanacak

Meteoroloji, bugün Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'de toz taşınımı beklendiğini bildirerek vatandaşları yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı uyardı. Marmara ve Ege bölgeleri içinse sağanak yağış bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), bugün Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz'de toz taşınımı beklendiğini bildirerek olumsuz hava şartlarına karşı uyarıda bulundu.

Meteoroloji raporunda ülke genelinde hava sıcaklıklarının güney, iç ve batı kesimlerde 2-6 derece artacağı, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı yer aldı.

GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ
Yapılan hava tahminlerine göre, ülkenin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize illerinin iç ve yüksek kesimleri, Manisa ve Antalya'nın kuzeybatısı ile gece saatlerinden itibaren Balıkesir, Bursa ve Yalova çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA)