Değerli okurlarım; Bu hafta, günümüzde yaygın ve yanlış olan bir konuyu kaleme alacağım. Yorum ve takdir sizlerindir. Başkalarını neden küçümseriz? Kendimizi neden yüksekte görürüz? Başkalarını...
Bu yazımı “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolaysıyla kaleme alıyorum. Bu yazımı okuyan bazı darbe seviciler bana kızabilirler, bazı okuyucularım da kalemine sağlık, çok güzel yazmışsın di...
Hiç düşündünüz mü? İnsan neden fesat olur? Fesat insan ne düşünür? Gönlünden ne geçirir? Fesat insan masum değildir. Çünkü fesadın kendisi masum değildir.
Her milletin, toplumun; yüzlerce, binlerce yıllık bir zaman içinde deneyimler süzgecinden süzerek ortaya koyduğu, kuşaktan kuşağa aktararak günümüze taşıdığı bir sözlü kültürü vardır. Atasözleri, deyi...
“İnsanı insan yapan en önemli cevher; üzerine giydiği kıyafet değil, yüreğinde taşıdığı merhamet ve vicdandır.”
Her toplumun bir kültürü vardır; Çünkü kültürsüz bir toplum düşünülemez.
“Ya olduğumuz gibi görüneceğiz, ya da göründüğümüz gibi olacağız” Günün şartlarına göre siyaha beyaz, beyaza siyah demeyeceğiz.
Yazımın başında peşinen söyleyeyim, halkın iradesi ile seçilen sorumluluğunun bilincinde olan çalışma arkadaşları ile istişare eden ve görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan, Sayın Belediye...
Güzel bir söz vardır: "Ana gibi yar, vatan gibi diyar olmaz" diye. Bu söz bize dünyada ana gibi evladına değer verecek, düştüğünde elinden tutup kaldıracak, yardım edecek hiç bir insanın olmadığını,...
Her gün yeni nifakların, iftiraların, yalanların ortaya atıldığı günümüzde, gelin hep birlikte buluşalım, konuşalım, tartışalım, el ele verelim, omuz omuza duralım birlik ve beraberlik içinde olalım....